Bašić savladao 102 mjesta bolje rangiranog Lopeza u Dohi

Bh. teniser Mirza Bašić (138. ATP) plasirao se u četvrtfinale ATP turnira u katarskoj Dohi pobijedivši favorizovanog Španca Felisijana Lopeza (36. ATP) rezultatom 2:0 u setovima (6:4, 7:5).

Oba tenisera su u prvom setu dobro servirala, a presudio je brejk Ba[i'a kod rezultata 1:1.

Lopez je jedinu priliku za povratak u igru u prvom setu imao prilikom posljednjeg servisa Bašića, ali je Mirza odbranio obje brejk šanse i osvojio prvi set.

Identično je bilo i u nastavku meča budući da ni jedan teniser nije uspio ni blizu doći do brejka šanse pa je uslijedio taj-brejk.

Mirza se bolje snašao, osvojio i drugi set te tako iz takmičenja izbacio osmog nosioca turnira u Dohi.

Bašić će u četvrtfinalu igrati protiv pobjednika duela između Travaglije i Pelje.