Bojićeva i Puljić slavili u Zenici

Milica Bojić, teniserka banjalučkog Borca, i Luka Puljić iz sarajevske NTA akademije, pobjednici su Prvenstva BiH do 16 godina, koje je u ponedjeljak završeno u Zenici.

Bojićeva je u finalu pobijedila prvakinju BiH do 14 godina Maju Dodik iz zeničke Mladosti razultatom 6:2, 6:1, a u finalu juniora Dražen Petrović, teniser prnjavorskog kluba Olimp 2000, zbog povrede je predao meč Puljiću, koji je u trenutku prekida vodio rezultatom 6:0, 2:0.

Ipak, i trinaestogodišnji Petrović je pobjedničkim peharom završio takmičenje u Zenici, pošto su on i Puljić osvojili titulu u dublu. U finalu su im Marko Galić (Mostar) i Tadić Vladan (Mladost, Banjaluka) predali duel bez borbe. Teniserke nisu igrale dubl.