Budls egzibicija u Londonu: Gofan bolji od Novaka

Belgijanac David Gofan zabiljležio je pobjedu protiv najboljeg tenisera svijeta Novaka Đokovića na Budls egzibiciji u Londonu. On je slavio sa 2:0 u setovima, 6:3, 7:5.

Meč je trajao sat vremena i 16 minuta, a Belgijanac je tek četvrti teniser koji je ove godine uspio da savlada Novaka, poslije Felisijana Lopeza, Jirija Veselija i Endija Mareja.

Đoković je dobro krenuo i brejkom u trećem gemu poveo sa 2:1, ali je već u narednom gemu Gofan uspio da vrati brejk, a zatim još jednom oduzme servis Novaku u osmom gemu za vođstvo od 5:3. Servirao je za set i bez izgubljenog poena došao do konačnih 6:3.

U drugom dijelu meča Novak je imao ogromno vođstvo od 5:2. Propustio je tri set lopte, dozvolio protivniku da dođe do izjednačenja od 5:5, a zatim i da završi ovaj set sa 7:5.

Svoje mečeve na ovoj egzibiciji igraju Viktor Troicki i Janko Tipsarević, koji su juče zabilježili pobjede. Viktor će danas igrati protiv Francuza Lukasa Puija, a Janko protiv Huana Monaka iz Argentine.