Buenos Ajres: Nadalov pobjednički povratak na šljaku (VIDEO)

Rafael Nadal zaigrao je prvi put poslije poraza u prvom kolu Australijan opena i ostvario je pobjedu u drugom kolu turnira u Buenos Ajresu.

Španski teniser je na startu turnira na kojem brani titulu savladao svog velikog prijatelja Huana Monaka sa 2-0, po setovima 6:4, 6:4.

Iako po rezultatu djeluje da je Nadal rutinski slavio, uopšte nije bilo tako. U prvom setu je dva puta ispuštao prednost brejka prije nego što je u desetom gemu trećim brojkom došao do 1-0.

U drugom setu Monako je poveo sa 3:1, ali je Nadal dobio pet od narednih šest gemova i ipak je poslije dva seta ostvario pobjedu.

Njegov rival u četvrtfinalu biće Paolo Lorenci koji je pobedio Dijega Švarcmana.