Dea Herdželaš bez titule u Finskoj

SAVITAIPALE - Bosanskohercegovačka teniserka Dea Herdželaš nije uspjela da osvoji ITF turnir u finskom Savitaipaleu.

Naša najbolje rangirana teniserka (424. na WTA listi), koja je bila postavljena za prvu nositeljku, u finalnom meču je poražena od Darije Mišine (na fotografiji) sa 6:4, 4:6, 6:4.

Ruskinja je bila sedmi nositelj na turniru i rangirana je na 826. mjestu ATP liste, a najbolji plasman ostvarila je prije dvije godine kada je zauzimala 319. poziciju.

Osamnaestogodišnjoj Sarajki to je bio šesti finalni nastup na ITF turnirima na kojim je prošle godine osvojila dvije titule, u Beogradu i tuniskom Susu.

Na istom turniru Herdželaš je u subotu slavila u konkurenciji dublova u paru s Holanđankom Rozali Van der Hok, pobijedivši u finalu njemačko-belgijsku kombinaciju Nora Nidmars - Helene Šolse sa 7:6 (3), 7:5.