Del Potro osvojio Akapulko

Argentinski teniser Huan Martin del Potro osvojio je ATP turnir serije 500 u Akapulku, pošto je u finalu bio bolji od Južnoafrikanca Kevina Andersona.

Del Potro je pobijedio jedno mjesto bolje plasiranog rivala na ATP listi rezultatom 6:4, 6:4, poslije sat i 41 minut borbe u Akapulku.

Argentinac je bio bolji u većini statističkih parametara od Andersona, a oba seta je dobio "lomeći" protivnika i oduzimajući mu servis po jednom. U prvom setu Del Potro je Južnoafrikancu oduzeo servis u sedmom gemu, a u drugom setu u trećem.

Argentinski teniser pritom Andersonu nije dozvolio nijednom da dođe u priliku za brejk, što je bilo naročito ubjedljivo u posljednja dva gema koja je imao na svoj servis, a kada igrač iz Južne Afrike nije uzeo nijedan poen.

Delpo je osvojio svoj 21. ATP trofej u karijeri, a prvi značajniji od 2013. godine. Argentinac je te sezone došao do četiri titule (Bazel, Tokio, Vašington, Roterdam),  a od tada je trijumfovao još samo u Sidneju i Stokholmu dva puta.

Del Potro je tako osvojio nagradu od 321.290 dolara, ali i 500 ATP bodova, pa će na novoj listi biti za mjesto bolji - odnosno osmi, dok će Anderson na deveto mjesto.