Đoković izgubio od Nadala u finalu Rolan Garosa

Beta - 11.06.2012 14:14

PARIZ - Srpski teniser Novak Đoković izgubio je danas u finalu Otvorenog prvenstva Francuske od Španca Rafaela Nadala sa 3:1 u setovima (6:4, 6:3, 2:6, 7:5).

Finale je počelo juče, imalo je kraći prekid, a onda je i konačno odloženo za danas zbog jake kiše, pri vođstvu Nadala sa 2:1 u setovima, dok je Đoković imao prednost od 2:1 i svoj servis u četvrtom.

Nadal je treći put uzastopno, a ukupno sedmi put osvojio Rolan Garos i zaradio dvije hiljade ATP poena i milion i 250 hiljada evra.

Ostali naslovi

• Skok Brkića, Džumhur 113.

22.09.2014 18:59 - M.P.

Bh. teniser Tomislav Brkić napredovao je za 21 mjesto na ATP rang-listi i sada je 222, što mu je najbolji plasman do sada.

• Federer mijenja Nadala u Premijer ligi

22.09.2014 15:25 - Agencije

NJU DELHI - Švajcarski teniser Rodžer Federer pristao je da igra u Međunarodnoj teniskoj premijer ligi umjesto Španca Rafaela Nadala, koji je danas otkazao zbog zdravstvenih problema.

• Žena na čelu muške Dejvis kup reprezentacije Španije

22.09.2014 15:21 - Agencije

MADRID - Bivša vrhunska španska teniserka Gala Leon Garsija izabrana je za novog selektora Dejvis kup reprezentacije Španije, umjesto Karlosa Moje, koji je prošle nedjelje podnio ostavku.

• Ivanović i dalje 10. na WTA listi

22.09.2014 12:10 - Agencije

LONDON - Iako je pobjedila na WTA turniru u Tokiju Ana Ivanović je ostala na 10. mjestu najboljih teniserki svijeta, dok je Jelena Janković zadržala 11. poziciju, bez obzira što je na istom turniru eliminisana već u drugom kolu.

• Đoković čuva prvo mjesto na ATP listi

22.09.2014 12:05 - Agencije

LONDON - Najbolji teniser svijeta Novak Đoković i dalje zauzima prvo mjesto na ATP listi sa 12.150 bodova, ispred Španca Rafaela Nadala sa 8.665 i Švajcarca Rodžera Federera sa 8.170 bodova.

• Pohvale iz ATP-a za TK Mladost

21.09.2014 21:28 - M.P.

Pohvale Džoan Lenghorn, čelendžer direktora u Asocijaciji teniskih profesionalaca, i ove godine su stigle na adresu Teniskog kluba Mladost za dobro organizovan ATP čelendžer "Banjaluka 2014".

• Ana osvojila Tokio

21.09.2014 20:51 - Maja Predragović

Srpska teniserka Ana Ivanović osvojila je četvrtu titulu ove sezone, a 15. u karijeri, pošto je trijumfovala u Tokiju.

• Ana Ivanović osvojila Tokio

21.09.2014 11:09 - Fena

Srbijanska teniserka Ana Ivanović pobjednica je WTA turnira u Tokiju, vrijednog milion dolara.

• Ana Ivanović zadovoljna plasmanom u finale

20.09.2014 15:55 - Agencije

TOKIO - Srpska teniserka Ana Ivanović rekla je danas da je zadovoljna pobjedom nad Angelikom Kerber i plasmanom u finale WTA turnira u Tokiju.

• Ilhan izbacio Brkića

19.09.2014 15:39 - M.P.

IZMIR - Nakon Mirze Bašića bez polufinala na ATP čelendžeru u Izmiru ostao je i Tomislav Brkić.

• Ana Ivanović u polufinalu turnira u Tokiju

19.09.2014 15:21 - Agencije

TOKIO - Najbolje rangirana srpska teniserka Ana Ivanović plasirala se u polufinale WTA turnira u Tokiju, pošto je danas savladala Čehinju Lusi Safarovu sa 6:3, 6:2.

• Bašić bez plasmana u Izmiru

19.09.2014 12:07 - Fena

SARAJEVO - Bosanskohercegovački teniser Mirza Bašić nije se uspio plasirati u polufinale ATP Čelindžeru turnira u Izmiru, vrijednog 106.500 evra.

• Teniseri Srbije na startu protiv Hrvatske

18.09.2014 18:22 - Agencije

DUBAI - Najbolji teniseri Srbije igraće u prvom kolu Svjetske grupe Dejvis kupa sljedeće godine protiv selekcije Hrvatske, određeno je danas žrijebom u Dubaiju.