Đoković se vratio rutinskom pobjedom, Jang bez ikakve šanse

Najbolji srpski teniser Novak Đoković pobjedom je obilježio povratak tenisu poslije šestomjesečne pauze pobjedom nad Donaldom Jangom u prvom kolu Australijan Opena –6:1, 6:2, 6:3.

Najbolji srpski teniser nije igrao još od četvrtine finala prošlogodišnjeg Vimbldona, kada je bio prinuđen da preda meč Tomašu Berdihu zbog hronične povrede lakta.

Šestostruki šampion Melburna, imajući sve u vidu, odigrao je veoma dobar meč, u čijem je većem dijelu podsjetio na period kada je u potpunosti dominirao ATP svjetskim tenisom.

Protivnik u narednoj rundi biće mu pobjednik meča između Francuza Gaela Monfisa i Haumea Munara iz Španije.

U prva dva seta Đoković je malo toga dozvoljavao rivalu, brzim brejkovima Srbin je lako došao do 2:0 u setovima za samo 62 minuta na terenu.

Jang je u trećem setu zaigrao bolje, što je i logično jer nije imao šta da izgubi.

Odlična realizaciji prvog, ali i drugog servisa, sigurna ruka na nekoliko brejk lopti, prepoznatljivo dobar ritern i čak 23 izborene prilike za brejk imao je Novak u ovom meču.

Jang je u trećem setu spasio pet meč lopti i napravio brejk za 5:4. Već u narednom gemu Đokovuć je napravio novi brejk i stigao do pobjede.