Đoković za sat vremena deklasirao Čilića

Novak Đoković deklasirao je Marina Čilića sa 6:0, 6:3 u četvrtfinalu turnira iz Masters 1000 serije u Monte Karlu.

Đoković će se u polufinalu sastati sa boljim iz meča Rafael Nadal – David Ferer, prenosi B92.

Novak je bio superioran tokom cijelog meča, ali naročito u prvom setu koji je dobio bez izgubljenog gema – to je 78. put u karijeri da je srpski teniser dobio set "sa nulom". U tom dijelu igre izgubio je samo devet poena.

I u drugom setu Novak je osvojio prva dva gema, prije nego što se Čilić uz veliki aplauz sa tribina ’upisao na semafor’. Jedinu pravu priliku za povratak u meč hrvatski teniser imao je pri zaostatku 4:3, ali je Novak brejk loptu spasao napadom iz forhenda.

Tada je meč definitivno prelomljen, Đoković je u narednom gemu napravio brejk i slavio je za 65 minuta igre. To je 12. Đokovićeva pobjeda nad Čilićem u isto toliko mečeva.

Novak je već jednom osvojio titulu u Monte Karlu, kada je 2013. u finalu dobio Nadala. Prošle sezone izgubio je od Federera u polufinalu. Ukoliko osvoji trofej, Đokoviću će to biti 23. titula iz Masters 1000 serije, čime bi se na drugom mjestu vječne liste izjednačio sa Federerom.