Fedeks rutinski do trećeg kola

Rodžer Federer pružio je još jednu rutinsku partiju i plasirao se u treće kolo Australijan Opena.

Švajcarac je u posljednjem meču dana bio bolji od Nijemca Jan-Lenarda Štrufa posle tri seta igre – 6:4, 6:4, 7:6(4).

Iako je Štruf pružio zavidan otpor, odigravši sjajno u pojedinim dijelovima susreta, to je bilo dovoljno samo za jedan taj-brejk, odnosno častan poraz.

Braniocu titule bio je dovoljan po jedan brejk u prva dva seta, i svega pet šansi, kako bi stigao do velike prednosti u laganom ritmu, da bi samo u trećem gledali veliku borbu.

Štruf je 'pustio' ruku i uspio da oduzme servis drugom teniseru svijeta, ali prednost nije potrajala ni pet minuta pošto je Federer odmah odgovorio istom mjerom.

Mogao je Švajcarac da završi posao već u jedanaestom gemu, međutim Nijemac je uspio da se izvuče i odvede set u taj-brejk, ali ne i četvrti set.

Federera sada čeka Rišar Gaske iz Francuske.