Federer dobio ulicu u Haleu

Beta-AP - 08.05.2012 19:57

HALE - Švajcarski teniser Rodžer Federer dobio je i ulicu sa svojim imenom, pošto su vlasti grada Halea u zapadnoj Njemačkoj odlučile da na taj način učine čast teniskom asu, prenose danas svjetski mediji.

Federer je pet puta osvojio teniski turnir u gradu na zapadu Njemačke, a ima potpisan ugovor sa organizatorima da igra na tom takmičenju do kraja karijere.

Od početka maja ulica koja vodi ka stadionu gdje se održava turnir umjesto Vestštrase zove se Aleja Rodžera Federera.

Turnir u Haleu igra se na travnatoj podlozi sredinom juna, a osim Federera ove godine će na njemu nastupiti i Rafel Nadal i srpski teniser Viktor Troicki.

Ostali naslovi

• Stefanović: Počela istraga o kartama za Dejvis kup

02.03.2015 13:02 - Agencije

BEOGRAD - Ministar unutrašnjih poslova Nebojša Stefanović izjavio je da je policija započela detaljnu istragu u kojoj će biti saslušani svi koji su imali veze sa organizacijom i prodajom karata za Dejvis kup meč u Kraljevu između Srbije i Hrvatske.

• Ðoković uvećao prednost, Marej pao na peto mjesto

02.03.2015 11:07 - Agencije

LONDON - Najbolji teniser svijeta Novak Ðoković uvećao je prednost na objavljenoj ATP listi u odnosu na drugoplasiranog Švajcarca Rodžera Federera.

• Ana ostala na šestom mjestu, Jankovićeva napredovala

02.03.2015 10:55 - Agencije

LONDON - Ana Ivanović, najbolja srpska teniserka, zadržala je šesto mjesto na WTA listi sa 4.425 bodova, dok je Jelena Janković napredovala za dvije pozicijije i sada je 21. sa 2.030 poena.

• Novak Đoković: Varali s kartama, neko mora da odgovara!

02.03.2015 08:33 - N.N.

BEOGRAD - Najbolji teniser svijeta odmah po povratku u Srbiju osuo je paljbu po organizatorima meča sa Hrvatskom u Kraljevu, optuživši ih za teške malverzacije!

• Đoković bježi Federeru

01.03.2015 21:38 - Maja Predragović

Prvi teniser svijeta Novak Đoković profitirao je i pored poraza u finalu turnira u Dubaiju. Povećao je prednost na ATP rang-listi za 120 bodova u odnosu na drugoplasiranog Rodžera Federera.

• ATP Akapulko: Trijumf Dodiga u parovima

01.03.2015 11:12 - Fena

AKAPULKO - Hrvatski teniser Ivan Dodig i Brazilac Marcelo Melo osvojili su ATP turnir parova u Akapulku pobijedivši u finalu Poljaka Mariusa Firstenberga i Meksikanca Santiaga Gonzaleza s 7-6 (2), 5-7, 10-3.

• Safarova osvojila titulu u Dohi

28.02.2015 18:53 - Agencije

DOHA - Češka teniserka Lusi Safarova osvojila je titulu na WTA turniru u Dohi, pošto je danas u finalu savladala Bjeloruskinju Viktoriju Azarenku sa 6:4, 6:3.

• Novak bez titule u Dubaiju

28.02.2015 17:46 - Agencije

Novak Đoković poražen je od Rodžera Federera sa 6:3, 7:5 u finalu turnira u Dubaiju, na kom je baš Švajcarac rekorder po broju osvojenih titula.

• Zimonjić i Kureši izgubili u finalu Dubaija

28.02.2015 16:05 - Agencije

DUBAI - Srpski teniser Nenad Zimonjić i Ajsam Ul Hak Kureši iz Pakistana nisu uspjeli da osvoje titulu u dublu na turniru u Dubaiju, pošto su danas u finalu izgubili od indijsko-kanadskog para Rohan Bopana - Danijel Nestor sa 6:4, 6:1.

• Šarapova zbog stomačnog virusa odustala od polufinala

28.02.2015 11:00 - Agencije

AKAPULKO - Ruska teniserka Marija Šarapova koja je trebalo da igra u polufinalu WTA turnira u Akapulku protiv Francuskinje Karoline Garsije, predala je meč zbog stomačnog virusa.

• Zimonjić i Kureši u finalu Dubaija

27.02.2015 22:04 - Agencije

DUBAI - Srpski teniser Nenad Zimonjić i Pakistanac Ajsam Ul-Hak Kureši plasirali su se u finale u konkurenciji dublova na ATP turniru u Dubaiju.

• Agasi: Mari je perfekcionista

27.02.2015 20:40 - Agencije

Legendarni američki teniser Andre Agasi kaže da se ponekad identifikuje s Endijem Marijem i naglašava da će Britanac ove sezone osvojiti grend slem trofej.

• Đoković: Znao sam da neće biti lako, čak i posle prvog seta

27.02.2015 20:20 - Agencije

DUBAI - Najbolji teniser svijeta Novak Đoković rekao je poslije pobjede nad Tomašem Berdihom da je znao da neće imati lak posao čak i nakon superiorno dobijenog prvog seta.

• Đoković u finalu

27.02.2015 18:24 - Agencije

DUBAI - Najbolji teniser svijeta Novak Đoković i Rodžer Federer boriće se za titulu pobjednika ATP turnira serije 500 u Dubaiju.

• Ćorić nije izdržao pritisak polufinala

27.02.2015 15:33 - N.N.

DUBAI - Ništa od novog iznenađenja Borne Ćorića na turniru u Dubaiju. Poslije pobjede nad Endijem Marejem u četvrtfinalu, na sljedećem stepeniku je ubjedljivo poražen.