Federer dobio ulicu u Haleu

Beta-AP - 08.05.2012 19:57

HALE - Švajcarski teniser Rodžer Federer dobio je i ulicu sa svojim imenom, pošto su vlasti grada Halea u zapadnoj Njemačkoj odlučile da na taj način učine čast teniskom asu, prenose danas svjetski mediji.

Federer je pet puta osvojio teniski turnir u gradu na zapadu Njemačke, a ima potpisan ugovor sa organizatorima da igra na tom takmičenju do kraja karijere.

Od početka maja ulica koja vodi ka stadionu gdje se održava turnir umjesto Vestštrase zove se Aleja Rodžera Federera.

Turnir u Haleu igra se na travnatoj podlozi sredinom juna, a osim Federera ove godine će na njemu nastupiti i Rafel Nadal i srpski teniser Viktor Troicki.

Ostali naslovi

• Marijuš Ćopil: Nudili su mi 30.000 E da izgubim set

27.11.2014 21:55 - Maja Predragović

Rumunski teniser Marijuš Ćopil otkrio je da je dobio ponudu da za 30.000 evra namjesti meč u Majamiju, ali da je to prijavio.

• Beker: Novakova sezona za desetku

26.11.2014 17:40 - N.N.

Boris Beker, trener Novaka Đokovića, kaže da je iza srpskog tenisera veoma uspješna sezona.

• Serhi Brugera: Samo Nole može sa Rafom na šljaci

25.11.2014 19:29 - Agencije

Bivši španski teniser Serhi Brugera, dvostruki osvajač Rolan Garosa, rekao je da samo srpski teniser Novak Đoković može da parira Špancu Rafaelu Nadalu na šljaci.

• Pobjede bh. teniserki

25.11.2014 12:58 - M.P.

Bh. teniserke Jelena Simić i Dea Herdželaš bile su uspješne u prvom kolu ITF turnira u Susu.

• Nadal otvara tenisku akademiju na Majorci

25.11.2014 10:38 - Fena

Španski teniser Rafael Nadal otvoriće tenisku akademiju na Majorki 2016. godine.

• Nole i Serena bez premca

24.11.2014 21:48 - N.N.

Novak Đoković, Rodžer Federer i Serena Vilijams obilježili su tenisku 2014. godinu, a najviše razloga za radost imali su Nole i Serena, koji su godinu završili kao najbolji.

• Federer neznatno smanjio zaostatak u odnosu na Đokovića

24.11.2014 12:22 - Agencije

LONDON - Najbolji teniser svijeta Novak Đoković zadržao je prvo mjesto i prednost na najnovijoj ATP rang listi sa 11.360 bodova u odnosu na Švajacarca Rodžera Federer, koji ima 9.775 bodova.

• Ivana Jorović napredovala na WTA listi

24.11.2014 11:18 - Agencije

LONDON - Mlada srpska teniserka Ivana Jorović, nakon što je minulog vikenda osvojila titulu na čelindžeru u Nju Delhiju, napredovala je za 193 mjesta i na danas objavljenoj WTA rang listi zauzima 309. mjesto sa 127 bodova.

• Đoković ima neostvaren san

23.11.2014 19:00 - N.N.

Osvojio je Novak Đoković gotovo sve što se moglo osvojiti - sedam gren slem titula, četiri trofeja na završnom mastersu, sa reprezentacijom je stigao do "salatare" 2010. godine, treći put je godinu završio na prvom mjestu, ali ima nešto o čemu sanja.

• Švajcarska osvojila Dejvis kup

23.11.2014 15:38 - Agencije

LIL - Teniska reprezentacija Švajcarske prvi put u istoriji osvojila je Dejvis kup, pošto je danas u finalu tog takmičenja stekla nedostižnu prednost od 3:1 protiv domaće Francuske.

• Švajcarci na korak do trofeja Dejvis kupa

22.11.2014 18:47 - N.N.

Švajcarski dubl Rodžer Federer/ Stanislas Vavrinka savladao je francuski par Žilijan Beneto/ Rišar Gaske sa 3:0, po setovima 6:3, 7:5, 6:4 i tako donijeli svojoj zemlji prednost od 2:1 u finalu Dejvis Kupa.

• Đoković šetao za mališane

21.11.2014 22:03 - Maja Predragović

Najbolji teniser svijeta Novak Đoković još jednom je pokazao humanu stranu pošto je u Monte Karlu učestvovao u dobrotvornoj akciji kojom je obilježen 20. novembra, Dan dječjih prava.

• Monfis savladao Federera, Francuska izjednačila na 1:1

21.11.2014 20:10 - Agencije

LIL - Teniska repezentacija Francuske izjednačila je rezultat na 1:1 protiv selekcije Švajcarske, u finalnom meču Dejvis kupa.

• Serena najbolja, Halep najviše napredovala

21.11.2014 12:58 - Agencije

LONDON - Američka teniserka Serena Vilijams proglašena je najboljom igračicom u 2014. godini, saopštila je danas Ženska teniska asocijacija (WTA).

• Dejvis kup: Conga i Vavrinka otvaraju finale

20.11.2014 18:06 - N.N.

Obavljen je žrijeb za finale Dejvis kupa između Francuske i Švajcarske koje će se odigrati od petka do nedjelje.