Federer uz dosta muke do četvrtfinala Šangaja

Rodžer Federer, prvi reket Švajcarske, plasirao se u četvrtfinala Šangaja, pošto je poslije velike borbe eliminisao Roberta Bautistu-Aguta.

Švajcarac se, baš kao u prethodnom kolu, mučio, ali je na kraju uspio da slavi rezultatom 6:3, 2:6, 6:4.

Drugom teniseru svijeta za pobjedu bilo je potrebno oko dva sata igre u borbi za polufinale igraće protiv Keija Nišikorija, koji je poslije dva seta savladao Sema Kverija.

Federer je realtivno lako dobio prvi set (6:3), ali je onda još lakše ispustio prednost i Agut je u drugom periodu igre slavio sa 6:2.

Tokom trećeg seta viđena je velika borba, obojica nisu popuštali u uvodnim gemovima i činilo se da će detalji odlučiti pobjednika.

To se i desilo u devetom gemu kada je Rodžer uspio da iskoristi drugu brejk loptu i oduzme servis Špancu. Uslijedio je gem u kojem je Švajcarac lako potvrdio prednost što je značilo da se plasirao među osam najboljih.

Podsjećamo, Federer brani titulu na Mastersu u Šangaju.