Jelena Janković eliminisana na startu u Pekingu

Srpska teniserka Jelena Janković završila je takmičenje na turniru u Pekingu porazom od Alize Korne iz Francuske.

Jankovićeva je od Francuskinje izgubila poslije velike borbe u tri seta, sa 7:5, 3:6, 6:4, poslije dva sata i 39 minuta igre.

Korne će se u narednom kolu sastati sa pobjednicom susreta između Loren Dejvis iz Sjedinjenih Država i Kineskinje Ksu Ji-Fan.

Jankovićeva je protiv Korne imala puno uspona i padova u igri. Iako je uspjela da se vrati nakon izgubljenog prvog seta, Francuskinja ju je nadigrala u odlučujućem. Srpska teniserka je u drugom setu gubila 2:0, ali je nastavila da se bori. Međutim, u trećem setu nije mogla do potpunog preokreta.

Prije Jankovićeve, sa turnira u Pekingu eliminisana je i Bojana Jovanovski, dok je Ana Ivanović prošla dalje.

Turnir u Pekingu igra se za nagradni fond od 5.427.105 dolara.