Jelena Janković poražena od Andree Petković

DUBAI - Srpska teniserka Jelena Janković nije uspjela da se plasira u četvrtfinale turnira u Dubaiju, pošto je u drugom kolu izgubila od Njemice Andree Petković u dva seta - 6:3, 6:2.

Petković je u prvom gemu meča oduzela servis Jeleni Janković, iskoristivši prvu brejk loptu, ali je srpska teniserka uzvratila istom mjerom već u četvrtom gemu i izjednačila rezultat.

Međutim, Njemica je u osmom gemu napravila još jedan brejk, koji joj je, na kraju, i donio prednost od 1:0 u setovima.

Petkovićeva je u drugom setu nastavila tamo gdje je stala u prvom. Dva puta je napravila brejk, ne dopustivši Jeleni Janković niti jednu šansu da se vrati u meč.

Andrea Petković će u četvrtfinalu igrati protiv Karoline Garsije iz Francuske.