Kraj za Šetkića u Kortini

Bh. teniser Aldin Šetkić završio je takmičenje u drugom kolu na ATP čelendžeru u italijanskoj Kortini. Bolji od njega juče je bio domaći predstavnik Federiko Gajo i slavio rezultatom 7:5, 7:5 poslije sat i 51 minuta igre. Neizvjesno je bilo do 5:5 u oba seta, ali je Gajo pravio brejkove za 6:5 i u prvom i u drugom setu i izborio četvrtfinale. Njegov naredni rival biće pobjednik meča Potito Staraće (Italija) - Adelki Virđili (Italija, kvalifikant).

Kiša je poremetila raspored odigravanja mečeva, pa su juče igrani i dueli prvog kola. Srbin Viktor Troicki, koji je u glavni turnir ušao preko kvalfikacija, nastavio je sa dobrim igrama nakon povratka na ATP tur poslije jednogodišnje suspenzije. Pobijedio je Rumuna Viktora Haneskua (šesti nosilac) rezultatom 6:3, 6:4, a i njegov meč drugog kola sa sunarodnikom Borisom Pašanskim bio je na programu istog dana u večernjim časovima. Pašanski, koji je u glavni žrijeb došao kao srećni gubitnik, takođe je u dva seta slavio. Iz takmičenja je izbacio Venecuelanca Rikarda Rodrigeza pobjedom od 6:1, 7:5. Pjetro Fanući (Italija, kvalifikant) pobijedio je Peđu Krstina (Srbija) rezultatom 6:7 (6), 6:3, 6:2, a Adelki Virđili (Italija, kvalfikant) Ruija Mačada (Portugal) 7:6 (4), 4:6, 6:1. Turnir se igra za nagradni fond od 42.500 evra. Pobjednik će biti nagrađen sa 6.150 eva i 90 ATP bodova, dok će poraženi finalista sa turnira otići bogatiji za 3.600 evra i 55 bodova.