Lučić-Baroni eliminisala Halepovu

Hrvatska teniserka Mirjana Lučić-Baroni napravila je najveće iznenađenje dosadašnjeg toka Rolan Garosa, eliminisavši trećeg nosioca Simonu Halep.

Lučić-Baroni je do jedne od najvećih pobjeda svoje karijere došla sa 7:5, 6:1, poslije jednog sata i 11 minuta igre.

Njena rivalka u trećem kolu biće domaća teniserka Alize Korne, koja je slavila protiv Rumunke Aleksandre Dulgeru sa 6:2, 7:5.

Lučić-Baroni je odigrala agresivno i tu je bio ključ njenog trijumfa nad prošlogodišnjom finalistkinjom Rolan Garosa. Hrvatica je meč praktično okončala poslije osvojenog prvog seta, pošto Halepova nije imala ni promil šanse da se vrati u susret.

Hrvatska teniserka je imala velikih problema sa servisom. Sve izgubljeno servisom nadoknadila je sjajnim napadom, što potvrđuje 100 odsto uspješnosti kada je izlazila na mrežu. Napravila je pet brejkova iz osam prilika, a Halepova je iskoristila obe šanse koje su joj se ukazale i tako je završen meč, prenosi B92.