Manarino bolji od Benetoa, čeka ga Novak

Francuski teniser Adrijan Manarino pobijedio je sunarodnika Žilijena Benetoa sa 2-0, 7:6 (4), 6:3 u trećem kolu turnira u Kvinsu.

Njega će u četvrtfinalu čekati srpski igrač Novak Đoković koji je pobijedio Bugarina Grigora Dimitrova bez izgubljenog seta 6:4, 6:1.

U prvom setu nijedan od igrača nije uspio da napravi brejk, ali mu je bliži bio Beneto koji je u trećem i u 11. gemu imao po jednu brejk šansu.

Nije ih iskoristio i otišlo se u taj-brejk u kom je Beneto prokockao veliku priliku da spase prvi set. Napravio je mini-brejk pri rezultatu 5:3 za Manarina i na 5:4 imao dva servisa.

Izgubio je oba i Manarino je poveo. U narednom setu Manarino iskorišćava pad Benetoa već na startu i pravi brejk za 1:0, ali gubi već naredni svoj servis gem.

U maratonskom drugom dijelu igre odigrano je mnogo napetih gemova i poena i drugi set je bio sušta suprotnost prvog.

Bolje se u velikoj borbi snašao Manarino koji je u petom gemu napravio ključni brejk za 3:2, a onda poslije samo potvrdio trijumf novim brejkom za 6:3 i odlazak u četvrtfinale.