Nakon pobjede nad Nadalom, Novak u finalu Indijan Velsa

INDIJAN VELS - Teniski broj jedan u svijetu, Novak Đoković, plasirao se u finale turnira iz Masters 1000 serije u Indijan Velsu nakon pobjede nad Rafaelom Nadalom rezultatom 2:0 (7:6, 6:2)

U finalu, u nedjelju, Novak će se sastati sa Milošem Raonićem, koji je u tri seta savladao Davida Gofana.

Prvi teniser svijeta vodi protiv Nadala sa 25-23 u pobjedama, uključujući i trijumfe u posljednjih šest mečeva.

Đoković u finalu juri:

- 62. titulu u karijeri

- 27. titulu iz Masters 1000 serije

- 3. titulu ove sezone

- 5. titulu u Indijan Velsu

Nadal je počeo inspirisano, Novakove greške su se ređale, pogotovo sa bekhend strane, ali to se nije vidjelo na semaforu. Istina, Španac je poveo sa 2:0, ali je Đoković uzvratio ribrejkom i do kraja seta je uglavnom on bio taj koji je pretio na servis rivala.

Međutim, Nadal je najviše zahvaljujući servisima u tijelo spasao dve brejk lopte u sedmom gemu, a onda je dočekao svoju priliku u desetom gemu prvog seta – dva puta je kaznio Đokovićeve izlaske na mrežu i došao do set lopte.

Novak je tada odigrao hrabro – prvo je spasao set loptu napadom insajd aut forhendom, potom je dobio poen dubokim drugim servisom, a onda i bekhend dijagonalom (5:5).

Taj brejk su obojica odigrali nervozno, ali vidjeli se da Đoković ima mentalno preimućstvo, pa ga nije ni poremetilo to što je Nadal od 2:5 stigao do 5:5, pri tom je poen za 5:5 osvojio poslije nedovoljno dobrog smeča Đokovića, pa je publika ustala na noge.

Novak je smireno odgovorio – servis viner, pa strpljiv poen na set loptu, dočekao je grešku Nadala i poveo 1-0.

Đoković je od starta drugog seta ’krckao’ Nadala, konačno je u šestom gemu napravio brejk u prilično smušenom gemu i tada je meč prelomljen – Novak je u narednom gemu spustio tri vinera i došao do 5:2.

Rafa se nije predavao, spasao je pet meč lopti, ali šestu nije i Đoković je završio posao za sat i 58 minuta igre.

Novak je imao 23 direktna poena i 29 grešaka, dok je Nadal upisao 23 vinera i 26 neiznuđenih grešaka.

Za svoju petu titulu u Indijan Velsu, a treću uzastopnu, Đoković će igrati sa Raonićem, kojeg je savladao u svih pet dosadašnjih okršaja, poslednji put na Australijan openu 2015. godine.