Pet i po sati borbe, rekordna 84 gema i pobjeda Karlovića

Ivo Karlović i Orasio Sebaljos izjednačili su rekord Australijan opena po broju odigranih gemova u jednom meču.

Hrvat i Argentinac su dostigli učinak Endija Rodika i Junesa El Ajnauna iz 2003. od 84 gema.

Karlović je poslije pet sati i 22 minuta slavio sa 6:7, 3:6, 7:5, 6:2, 22:20.

To je treći najduži meč u istoriji "Ozi opena", a rekord drži finale Novaka Đokovića i Rafaela Nadala iz 2012. koje je trajalo pet sati i 53 minuta.

Prvi set je najavio veliku borbu. Riješen je tek u taj-brejku, a Sebaljos je izašao kao pobjednik. U drugom setu Argentinac je uspio da napravi brejk koji mu je donio i prednost od 2:0, te dodatno Hrvatu zagorčao život.

Međutim Karlović dodaje gas i nakon velike borbe u trećem setu smanjuje na 2:1. To ga je podiglo dodatno, pa je za izjednačenje u četvrtom setu prosto pregazio Argentinca sa 6:2.

Onda je uslijedila prava drama. Čak 42 gema je bilo potrebno u petom setu da dobijemo pobjednika i vidimo jedan brejk. To je za rukom pošlo Karloviću što je odlučilo i ishod ovog maratonskog seta, ali i meča uopšte.

Karlović će se u narednoj rundi sastati sa Vitingtonom koji je bio bolji od Pavlašeka sa 3:1.