Poraz Troickog od Berdiha

Srpski teniser Viktor Troicki nije uspio da se plasira u četvrtfinale ATP turnira Pekingu pošto je u drugom kolu poražen od Tomaša Berdiha sa 2:0, po setovima 6:3 i 6:4.

Viktor  je u prvom setu imao dvije brejk šanse koje nije iskoristio, dok je Berdih iskoristio jedinu i osvojio prvi set. U drugom setu je Troicki uspio da jednom oduzme servis protivniku, ali je Berdih iskoristio obje svoje prilike da uzvrati što mu je na kraju i donijelo pobjedu poslije nešto manje od jednog i po sata igre, piše RTRS.

Troicki će poslije ovog turnira napredovati petnaestak mjesta na AT rang listi i biće još bliži povratku među 100 najboljih.