Raonić završio nastup na RG

Miloš Raonić završio je nastup na Rolan Garosu ranije nego što se očekivalo. Osmi nosilac trunira poražen je u tri seta od Španca Alberta Ramos-Vinjolasa sa 6:2, 6:4, 6:4.

Španac je prvi set dobio ubjedljivo, iako je Kanađanin prvi imao brejk šansu, u drugom je gubio 2:0, ali je sa dva brejka preokrenuo za 2-0.

U trećem setu nije bilo brejkova u prvih osam gemoav, iako je Ramos-Vinjolas već u prvom propustio šansu da oduzme servis Raoniću.

Ipak, u devetom konačno uspjeva da nadigra Kanađanina, koristi treću šansu i stiže do 5:4.

Uslijedila je žestoka borba za pobjedu i opstanak, nekoliko prekoreta, da bi konačno Španac slomio Raonića za novi najveći uspjeh u karijeri.

Trenutno 55. teniser svijeta, 28-godišnji Ramos-Vinjolas će u četvrtfinalu igrati sa pobednikom duela u kojem se bore Viktor Troicki i branilac titule Stanislas Vavrinka.

U prvom meču dana, u ženskoj kunkurenciji, Garbinje Mugurusa je eliminisala Svetlanu Kuznjecovu u dva seta, sa 6:3, 6:4.