Sangren izbacio Tima za četvrfinale

Amerikanac Tenis Sangren nastavio je da iznenađuje favorite u Melburnu jer je, nakon Stanislasa Vavrinke, izbacio i petog tenisera svijeta Dominika Tima 6:2, 4:6, 7:6 (7:4), 6:7 (7:9), 6:3 za četvfinale Australian opena.

Sangren, 97. na ATP listi, ponovo je pomjerio granicu najvećeg uspjeha u karijeri i izborio prvo četvrfinale na gren slemu poslije maratonskog duela koji je trajao tri sata i 57 minuta.

Priliku da ranije završi plasman dalje imao je u četvrtom setu kada je propustio meč loptu, ali to ga nije sputalo da u petom zaigra na visokom nivou i napravi novu senzaciju.

Sangrenov naredni protivnik biće pobjednik duela između Novaka Ðokovića i Hjeona Čunga.

Australian open igra se za ukupni nagradni fond od 43,2 miliona dolara.