Sedma "sreća" – Voznijacki konačno osvojila turnir

Karolina Voznijacki osvojila je WTA turnir u Tokiju, prvi u 2017. u svom čak sedmom finalu ove godine.

Dankinja je do titule stigla pobjedom nad Ruskinjom Anastasijom Pavljučenkovom sa 6:0, 7:5 u setovima.

Voznijacki je do treće titule u Tokiju stigla za samo 75 minuta, osvojivši prvi set za svega 22, serijom neodbranjivih vinera.

Ruskinja je spasila meč loptu u desetom gemu drugog seta, prije nego što je Dankinja iskoristila treću priliku bekhendom za 26. trofej u karijeri.

Voznijacki je trenutno šesta na WTA listi, ispred nje su Venus Vilijams, Karolina Pliškova, Elina Svitolina, Simona Halep i Gabrinje Mugurusa, koju je ubjedljivo savladala u polufinalu Tokija sa 6:2, 6:0.