Serena ekspresno do 2.kola, prva "žrtva" Gavrilova

Serena Vilijams (SAD) bila je uspješna u 1. kolu Sinsinatija, ona je za sat i šest minuta igre pobijedila Dariju Gavrilovu (Australija) sa 6:1, 6:2.

Amerikanka, koja je 27. nositeljka na turniru, nijednog trenutka nije dala šansu Gavrilovoj da se uključi u meč, a prvi set završila je za 28 minuta igre.

Serena se odlično kretala po terenu, stizala je svaki udarac protivnice, a potom preciznim i snažnim udarcima je izbacivala iz ravnoteže i činila sve nervoznijom.

U drugom setu Gavrilova je pružila za nijansu jači otpor, bilo je na trenutak zanimljivo pri rezultatu 1:1, 1:2, 2:3, ali je onda Serena opet “dodala gas” i riješila pitanje pobjednika sa tri vezana dobijena gema.

U 2.kolu Serena će igrati sa Petrom Kvitovom.

Turnir u Sinsinatiju igra se za nagradni fond od 6,3 miliona dolara.