Singapur: Svitolina se osvetila Kvitovoj za sedam poraza

U prvom meču Završnog WTA turnira u Singapuru slavila je Elina Svitolina, koja je u dva seta savladala Petru Kvitovu.

Ukrajinka je neočekivano lako pobijedila Čehinju i poslije sat vremena i 30 minuta igre pobijedila je rezultatom 6:3, 6:3.

Svitolina je zabilježila drugu pobjedu protiv Kvitove u karijeri, nakon što je između dvije pobjede bila pobijeđena sedam puta zaredom, osvojivši samo jedan set.

Obe teniserke su na meč došle u lošoj formi, Petra vjerovatno u goroj, i u prvom meču turnira nije viđeno previše kvalitetnih razmjena.

Kvitova se mučila sa servisom tokom cijelog meča i u prvom setu je pretrpjela čak tri brejka, da bi u drugom stabilizovala taj dio igre. Ipak, u toj dionici duela nije uspjela da oduzme servis rivalki nijednom, koja joj je presudila brejkom u šestom gemu seta.

Svitolina je sada prva u Bijeloj grupi Završnog turnira, a u drugom meču dana sastaju se Karolina Voznijaki i Karolina Pliškova.