Srbija bez finala Dejvis kupa

Dušan Lajović nije uspio da izbori peti meč u polufinalu Dejvis kupa, pošto ga je Žo Vilfred Conga pobijedio i time uveo Francusku u finale.

Srpski teniser odlično je krenuo u meč, dobio prvi set, međutim to je sve što smo vidjeli od Ducija, 6:2, 2:6, 6:7 (5), 2:6.

Duci je pružio odličan otpor i većem dijelu meča, ali je na kraju umor presudio pa je poslije dva sata i 48 minuta igra Francuz pobijedio.

"Trikolori" su se plasirali u 18. Dejvis kup finale u svojoj istoriji, gdje će igrati sa boljom reprezentacijom iz susreta Belgija–Australija.

Prvi set prošao je u dominaciji Lajovića koji je za samo 39 minuta igre uspio da dođe do 1:0, 6:2.

Drugi set bio je preslikan, samo su se zamijenile uloge. Conga je potpuno dominirao i istim rezultatom došao do izjednačenja u setovima.

U nastavku meča, Lajović je igrao kvalitetan tenis, ali su uvijek neke sitnice presudile. Duci je imao veliku priliku u trećem setu, ali je Conga dva puta uspio da se izvuče i spasi dvije brejk lopte.

Na kraju set je izgubio u taj-brejku, da bi u četvrtom setu Conga lako došao do trijumfa.

Srbija je u oslabljenom sastavu pružila odličan otpor ali nije uspjela napravi iznenađenje.