Troicki poslije pet setova u drugom kolu Australijan opena

Srpski teniser Viktor Troicki plasirao se danas u drugo kolo Otvorenog prvenstva Australije u Melburnu, pošto je poslije preokreta pobijedio 188. igrača svijeta Australijanca Aleksa Bolta poslije pet setova, 6:7, 4:6, 6:2, 6:3, 6:4.

Troicki, 65. igrač svijeta pobijedio je za dva sata i 52 minuta.

U prvom setu nije bilo brejka, pa je set odlučen poslije taj-brejka, koji je Bolt dobio sa 7:2. Australijanac je u petom gemu drugog seta oduzeo servis Troickom, što mu je bilo dovoljno da povede u meču.

Srpski teniser je posle toga uzvratio, osvojio je treći set za manje od pola sata i uz dva brejka smanjio zaostatak. Troicki nije imao većih problema ni u četvrtom setu, poveo je sa 2:0 i 4:2, sačuvao prednost i izjednačio.

Bolt, koji je za učešće na turniru dobio vajldkartu, poveo je u petom setu sa 3:0, ali je Troicki uspio da se vrati u meč i uz dva brejka napravi preokret i pobjedi.

Troicki će u drugom kolu protiv pobjednika duela 17. nosioca Australijanca Nika Kirjosa i Brazilca Rožerija Dutre Silve.