Troicki u drugom kolu Vimbldona

Srpski teniser Viktor Troicki plasirao se u drugo kolo Vimbldona, pošto je savladao Aleksandra Nedovjesova u četiri seta – 6:1, 6:4, 3:6, 6:3.

Iako je ispustio jedan set protiv Kazahstanca, Troicki nije imao previše problema da stigne do trijumfa i duela sa pobjednikom meča između Radeka Štepaneka i Aljaža Bedenea.

Viktor je krenuo silovito, napravio je dva brejka u uvodnom setu i za samo 23 minuta stigao do vođstva, dok mu je u drugom bio potreban samo jedan brejk za prednost od 2:0 u setovima, javlja B92.

Međutim, Kazahstanac se tada probudio, uspio da stigne do brejka, a zatim i maestralnim servisima do prvog seta na Vimbldonu. Ipak, bilo je sve to od Nedovjesova, iako je i u četvrtom setu uspio da se vrati, jer je Viktor preuzeo kontolu i rutinski priveo duel kraju.