VTA Singapur: Kerber pobijedila Halep, Kiz bolja od Cibulkove

Najbolja teniserka svijeta Njemica Anđlika Kerber pobijedila je danas Rumunku Simonu Halep u dva seta, 6:4 i 6:2, dok je Amerikanka Medison Kiz sa 6:1 i 6:4 bila bolja od Slovakinje Dominike Cibulkove u drugom kolu Crvene grupe završnog VTA turnira u Singapuru.

Kerber je do trijumfa stigla poslije 82 minuta igre. Ona je u oba seta po dva puta oduzela servis Helpovoj, koja je u prvom setu samo jednom uspjela da uzvrati istom mjerom.

Njemica je danšnjom pobjedom, drugom na WTA završnom turniru u Singapuru, došla na korak od plasman u polufinale.

Kiz je protiv Cibulkove došla do prve pobjede u Singapuru, dok je Slovakinja pretrpjela drugi poraz.

Amerikanka je do trijumfa došla poslije 64 minuta igre. Ona je u prvom setu dvaput oduzela servis rivalki, dok joj je u drugom setu to jednom pošlo za rukom.

Kiz će se u posljednjem, trećem kolu Crvene grupe sastati s Simonom Halep, dok Kerber očekuje duel sa Cibulkovom.