Završni turnir: Halep i Voznijacki ubjedljive

Prva teniserka svijeta Simona Halep startovala je pobjedom na Završnom turniru u Sungapuru, pošto je u okviru 'Crvene' grupe pobijedila u dva seta Karolin Garsiju.

Rumunska igračica slavila je sa 6:4, 6:2, poslije 88 minuta igre.

Francuska teniserka pružila je dobar otpor Halepovoj u prvom setu, ali je ipak popustila u završnici kada je Simona uspjela da dođe do brejka i vođstva od 1:0.

U drugom setu nije se postavljalo pitanje pobjednice, pa je prva teniserka planete zasluženo došla do trijumfa.

Ubjedljiva na startu bila je i Karolina Voznijacki koja je Elini Svitolinoj prepustila samo dva gema, 6:2, 6:0.

Dankinja je bila apsolutno dominantna, pa je tako poslije samo 60 minuta igre došla do pobjede.

Završni turnir nastavlja se u utorak kada su na programu utakmice drugog kola Bijele grupe. Sastaju se Venus Vilijams i Jelena Ostapenko (13.30), kao i Garbinje Mugurusa i Karolina Pliškova (15.00).