Zimonjić i Dodig bez četvrtfinala turnira u Bazelu

Srpski teniser Nenad Zimonjić i njegov partner u dublu Ivan Dodig iz Hrvatske nisu uspjeli da se plasiraju u četvrtfinale turnira u Bazelu, pošto su izgubili od švedsko-australijskog para Roberta Linsteda i Majkla Venusa posle dva seta, 6:7, 3:6.

U prvom setu nije bilo brejka, a Linsted i Venus su dobili taj-brejk rezultatom 7:3. Oni su u četvrtom gemu drugog seta napravili brejk tu prednost su sačuvali do kraja i poslije 80 minuta ostvarili pobjedu.

Švedsko-australijski par će u četvrtfinalu igrati protiv pobjednika duela južnoafričko-američkog dubla Ravena Klasena i Radživa Rama i italijansko-španskog para Paola Lorencija i Pabla Karena Buste.