Zimski sportovi

Anonimna Austrijanka priredila senzaciju na domaćem snijegu

Lindsi Von se vratila u Svjetski kup u kojem i dalje vodi njena sunarodnjakinja Mikaela Šifrin.

Austrijska skijašica Kristin Šejer iznenađujuća je pobjednica spusta Svjetskog kupa u austrijskom Altenmarkt-Zauchenseeu.

Šejer (22) je oduševila domaće navijače pobjedom sa startnim brojem 25, njenom prvom u Svjetskom kupu u kojem je dosad kao najbolji rezultat imala deveto mjesto.

Drugo mjesto osvojila je Tina Virater iz Lihtenštajna (+0.39), dok je treća bila Amerikanka Žaklin Vie (+0.54), kojoj je to prvi podijum u karijeri. Švajcarka Lara Gut bila je četvrta, a Slovenka Ilka Štuhec peta, ali I pored činjenice da je po prvi put ove sezone u spustu završila izvan podija sačuvala je vodstvo u ovoj disciplini.

Amerikanka Lindsi Von na ovoj se trci vratila u Svjetski kup nakon marta 2016. godine, a osvojila je 13. mjesto. Na treningu uoči trke pala je Talijanka Nadja Fankini te je za nju  sezona završena.