Zimski sportovi

Drugi Kristalni globus – Mikaela Šifrin ide stopama Lindzi Von

Mikaela Šifrin odbranila je titulu u Svetskom kupu, pet trka prije kraja, pošto je u trci veleslaloma u Ofteršvangu zauzela treće mjesto.

Američka skijašica sada ima 1.573 boda u generalnom plasmanu, dok Vendi Holdener iz Švajcarske na drugom mjestu ima nedostisnižnih 603 boda manje.

Švajcarkinji je bila potrebna pobjeda ili drugo mjesto u Ofteršvangu kako bi zadržala i matematičke šanse za osvajanje titule, ali je trku završila na 14. mjestu.

Šifrin je postala tek druga američka skijašica, poslije Lindzi Von, koja je više puta trijumfovala u Svjetskom kupu. Von je četiri puta osvajala Kristalni globus.

Norvežanka Ragnhild Movinkel pobijedila je u Ofteršvangu s vremenom dva minuta, 34 sekunde i 80 stotinki, Njemica Viktorija Rebensburg bila je druga, a Šifrin treća sa 0,74 sekundi zaostatka za pobjednicom.