Zimski sportovi

Ilma Kazazić nije završila drugu vožnju veleslaloma

SOČI - Posljednjeg dana Paraolimpijskih igara u Sočiju na borilište je izašla bh. predstavnica Ilma Kazazić.

Petnaestogodišnja bh. paraolimpijka nije završila drugu vožnju velesaloma, nakon što je u prvoj vožnji osvojila 19. mjesto.

Kazazićeva će nositi zastavu BiH na ceremoniji zatvaranja Paraolimpijskih igara, na kojima je nastupio i Senad Turković, koji takođe nije završio trke u slalomu i veleslalomu.

Najuspješniji na Paraolimpijskim igrama u Sočiju bili su takmičari i takmičarke iz Rusije, koji su osvojili čak 80 medalja, od kojih 30 zlatnih. Njemačka je na drugom mjestu po broju zlatnih odličja (9), dok je Ukrajina drugoplasirana u poretku zemalja s najviše osvojenih medalja (25), od čega 5 zlatnih.