Zimski sportovi

Ivica Kostelić: Ovo je bila moja zadnja trka karijere

U Vengenu, na skijalištu gdje je postizao najveće trke u karijeri, Ivica Kostelić završio je karijeru. Osvojio je bodove u kombinaciji. Nakon ulaska u cilj potvrdio: Gotovo je, ovo je bila zadnja utrka u mojoj karijeri

Ivica Kostelić potvrdio je to za televiziju ARD između dvije trke kombinacije u švajcarskom Vengenu i tako zaokružio bogatu karijeru. Karijeru koju bi svaki skijaš mogao poželjeti, a neki samo sanjati.

I pored bolnog koljena, Ivica je odskijao svoju posljednju trku u karijeri i rekao "zbogom" planinama, snijegu i ledu, hladnoći i velebnosti zemaljskih vrhova.

Bolno koljeno sada će morati na operaciju, biće to njegova "jubilarna" 15. operacija u karijeri. Da je majstor, majstor je. Od 2001. godine kada je u Aspenu osvojio slalomsku trku Svjetskog kupa sa startnim brojem 64 pa do srebra 2014. godine u superkombinaciji na Olimpijskim igrama u Sočiju. Ivica je uvijek bio sinonim za ustrajnost, volju i želju.