Zimski sportovi

Jansrud odbranio super-G globus

Norveški skijaš Kjetil Jansrud odbranio je mali Kristalni globus u superveleslalomu u Svjetskom kupu, pošto je pobijedio u Kvitfjelu.

Jansrudu je ovo treća titula u super-džiju u posljednje četiri godine.

On je trku u Kvitfjelu završio za minut, 33 sekunde i 21 stotinku, što mu je donijelo 21. pobjedu u Svjetskom kupu. Jedini Norvežanin koji ima više pobjeda od Jansruda u Svjetskom kupu je Aksel Lund Svindal - 35.

Drugo mjesto osvojio je švajcarski skijaš Beat Fojc sa zaostatkom od 0,22 sekunde, dok je treći bio Francuz Bris Rože s vremenom 1:33,54.

Jansrudov najveći konkurent za mali Kristalni globus, Aksel Lund Svindal, nije završio trku.

Svindal je tako omogućio Norvežaninu da stigne do 360 bodova u generalnom plasmanu superveleslaloma, odnosno do nedostižnh 138 bodova više u odnosu na drugoplasiranog Austrijanca Hanesa Rajhelta.