Zimski sportovi

Jansrudu mali kristalni globus u spustu

MERIBEL - Norveški skijaš Kjetil Jansrud pobjednik je spusta voženog na završnom takmičenju Svjetskog kupa u Meribelu, čime je osvojio mali kristalni globus u toj disciplini.

Jansrudu je ovo drugi trofej sezone, poslije titule u superveleslalomu.

Norvežanin je trku završio u vremenu 1:40,86 minuta i sa ukupno 605 bodova kao prvi završio sezonu u ovoj disciplini.

Jansrud je u trku ušao za malom prednošću od 20 bodova u odnosu na direktnog suparnika, Austrijanca Hanesa Rajhelta, ali je on danas podbacio stigavši na cilj kao 10, sa 80 stotinki zaostatka za Jansrdom.

Drugo mjesto u posljednjoj trci u karijeri zauzeo je Švajcarac Didije Defago u vremenu 1:41,10 minuta, a treći je bio Austrijanac Georg Štrajtberger sa zaostatkom od 0,31 sekundi.

Olimpijski šampion u superveleslalomu Jansrud bori se za titulu ukupnog pobjednika Svjetskog kupa s Austrijancem Marcelom Hiršerom, koji je osvojio mali kristalni globus u veleslalomu.

Hiršer, koji danas nije učestvovao u trci, vodi u generalnom plasmanu sa 1.248 bodova, ispred Jansruda, koji ima 1.184 boda.