Zimski sportovi

Lindzi Von pobjednica superveleslaloma u Kortini d'Ampeco

Lindzi Von pobjednica superveleslaloma  u Kortini d'Ampeco

KORTINA D'AMPECO - Amerikanka Lindzi Von pobjednica je superveleslaloma za Svjetski kup alpskih skijašica u Kortini d'Ampeco.

Drugo mjesto osvojila  Tina Vejrater iz Lihtenštajna sa 69 stotinki zaostatka, a treće Njemica Viktorija Rebensburg sa sekundom i 15 stotinki iza pobjednice.

Tridesetjednogodišnjoj  Amerikanki, koja je u Kortini u subotu slavila i u spustu, to je bila 75. pobjeda u karijeri, a osma ova sezone.

Von je preuzela vodeću poziju u ukupnom poretku skijašica sa 900 bodova, druga je Švajcarka Lara Gut, koja je danas završila trku na petom mjestu, sa 855 bodova, a treća je Šveđanka Frida Hansdoter.

Von je prva i u poretku superveleslaloma sa 300 bodova, ispred Austrijanke Kornelije Huter koja ima 190, dok je Gut treća sa 161 bodom.