Zimski sportovi

Marsel Hiršer osmi put osvojio veliki kristalni globus

Austrijski skijaš Marsel Hiršer osvojio je osmi put uzastopno veliki kristalni globus, pošto je u slalomu u Kranjskoj Gori zauzeo treće mjesto.

U generalnom plasmanu Svjetskog kupa Hiršer ima nedostižnih 509 bodova prednosti nad Francuzom Aleksisom Pentorom. Do kraja sezone u Svjetskom kupu ostale su još četiri trke i maksimalnih 400 bodova.

Pobjedu u slalomu danas je ostvario Švicarac Ramon Cenhojzern rezultatom 1:39,54 minuta, drugi je bio Norvežanin Henrik Kristofersen sa 1,15 sekundi zaostatka, dok je Hiršer prošao kroz cilj sa 1,17 sekundi zaostatka.

Pentoro je trku završio na sedmom mjestu. Hiršer je sa 20 kristalnih globusa Svjetskog kupa izjednačio rekord Amerikanke Lindzi Von.

On je ove sezone osvojio titule u slalomu i veleslalomu.