Zimski sportovi

Pobjeda Vlhove u Leviju za prvo mjesto u slalomu

Slovačka skijašica Petra Vlhova pobjednica je slaloma u finskom Leviju u okviru Svjetskog kupa.

Vlhova je do treće pobjede u karijeri došla sa drugog mjesta poslije prve vožnje, pošto je trku završila u vremenu od minut, 49 sekundi i 98 stotinki.

Na drugom mjestu našla se Amerikanka Mikaela Šifrin koja nije uspjela da sačuva 21 stotinku prednosti iz prve vožnje, pa je na kraju imala 10 stotinki zaostatka.

Na trećem stepeniku pobjedničkog postolja našla se Švajcarkinja Vendi Holdener sa sekund i 35 stotinki zaostatka. Četvrto mjesto zauzela je tridesetjednogodišnja Šveđanka Frida Hansdoter, dok se na petom mjestu našla Melani Mejard iz Švajcarske.

Srpska skijašica Nevena Ignjatović startovala je kao 31, ali nije uspjela da završi prvu vožnju, pošto je promašila kapiju.

Vlhova je ovom pobjedom preuzela i prvo mjesto u poretku slaloma, a prate je Šifrin i Holdener.

U generalnom plasmanu Svjetskog kupa prva je Šifrin sa 145 bodova, a prate je Vlhova sa 115, kao i Holdener i Nemica Viktorija Rebezburg sa po 100.

Naredna trka voziće se 24. novembra u američkom Kilingtonu kada je na programu veleslalom.