Zimski sportovi

Ski-skokovi: Frojnd svjetski prvak

Njemački ski-skakač Zeverin Frojnd osvojio je zlatnu medalju na Svjetskom prvenstvu u švedskom Falunu.

Na drugom stepeniku pobjedničkog postolja našao se Austrijanac Gregor Šlirencauer, a bronzanim odličjem okitio se Norvežanin Rune Velta.

Nijemac je do prve zlatne medalje u karijeri u individualnoj konkurenciji došao skokovima od 134 i 135,5 metara, odnosno sa 268,7 poena.

On je skokom u drugoj seriji postavio novi rekord skakaonice u Falunu, dan pošto je Rune Velta u kvalifikacijama skočio 135 metara, donosi B92.

Šlirencauer je poslije prve serije i skoka od 128 metara bio na trećem mjestu, ali je u drugoj skočio dva metara više, što mu je bilo dovoljno da napreduje za jedno mjesto i dođe do četvrte medalje sa svjetskih prvenstava. Austrijanac je osvojio ukupno 246,4 boda.

Trećeplasirani Velta, koji je poslije prve serije bio na osmom mjestu, osvojio je tri boda manje od Šlirencauera, skokovima od 126,5 i 128,5 metara.

Četvrto mjesto zauzeo je Slovenac Peter Prevc sa 241,8 poena, a peti je bio Austrijanac Štefan Kraft, koji je imao 4,1 bod manje.

Na Svjetskom prvenstvu u Falunu će u subotu od 17 časova biti održano takmičenje u timskim skokovima.