Zimski sportovi

Slavlje Zibenhofer u Kortini, Von zauzela 15. mjesto

Austrijska skijašica Ramona Zibenhofer ostvarila je prvu pobjedu u spustu u Svjetskom kupu, trci koja je vožena u italijanskoj Kortini d'Ampeco.

Zibenhofer je pobijedila rezultatom 1:15,44 minuta. To je prva pobjeda za Austrijanku u spustu, a najbolji rezultati u toj disciplini su joj dva treća mjesta.

Drugo mjesto zauzela Ilka Štuhec iz Slovenije sa 0,40 sekundi zaostatka, a treća je bila Austrijanka Stefani Venije sa 0,46 sekundi zaostatka.

Staza je bila skraćena zbog velikog snijega koji je napadao tokom noći.

Von se vratila takmičenjima poslije povrede, a poslioje greške koju je napravila, trku je završila na 15. mjestu.

Ona je trebalo da se vrati na stazu u novembru u Lejk Luisu, ali je uoči prve trke povrijedila koljeno na treningu, pa je tek danas skijala u Kortini, gdje ima rekordnih 12 pobjeda. Von je rekla da očekuje da će rezultati biti bolji u naredne dvije trke, u spustu i super veleslalomu.

Vodeća u generalnom plasmanu Svjetskog kupa Amerikanka Mikaela Šifrin propušta trke u spustu, kako bi se odmorila za superveleslalom.