Zimski sportovi

Vajrater osvojila super-G globus, nova pobjeda Krihmajera

Skijašica iz Lihtenštajna Kristina Vajrater odbranila je mali Kristalni globus u superveleslalomu u okviru Svjetskog kupa.

Tina Vajrater je zauzela šesto mjesto i osvojila titulu sa 86 bodova prednosti nad Švajcarkinjom Larom Gut, koja nije završila trku.

Treća u konačnom plasmanu je Austrijanka Ana Vejt sa zaostatkom od 122 boda.

U posljednjem super-G sezona u norveškom Oreu najbrža je bila Italijanka Sofija Gođa, dan nakon što je osvojila globus u spustu.

Druga je bila Njemice Viktorija Rebenzburg, a treće vrijeme je ostvarila Amerikanka Lindzi Von.

U muškoj konkurenciji, drugu pobjedu u dva dana ostvario je Austrijanac Vinsent Krihmajer, sa 0,04 sekunde prednosti u odnosu na Krištoga Inerhofera, dok su treće mjesto podijelili Aksel Lund Svindal i Tomas Dresen sa 0,08s zaostatka.

Kirhmajer je zabilježio treću pobjedu u karijeri u Svjetskom kupu u super-G, nakon što je u srijedu podijelio prvo mjesto sa zemljakom Matijasom Majerom, a u decembru salvio u Biver Kriku.

Norvežanin Ćetil Jansrud je ranije obezbijedio titulu u ovoj disciplini, a u četvrtak je bio šesti.

Skijaška sezona završava se predstojećeg vikenda upravo u Oreu, u petak je na programu timsko takmičenje, u subotu djevojke voze slalom, a muškarci veleslalom, dok u nedjelju rotiraju ove dvije discipline.