Film

Rijaliti emisije promovišu mržnju i glupost

Rijaliti emisije promovišu mržnju i glupost
Agencije - 13.05.2012 14:26

CETINjE - Na Cetinju je danas nastavljen skup pod nazivom "Peti crnogorski medijski dijalozi", ove godine posvećen raspravi o kulturološkim konsekvencama rijaliti šou programa na televiziji.

Na skupu je ocijenjeno da su rijaliti šou emisije "opasan fenomen savremene mas-medijske industrije".

U rijalitiju "Farma" promovišu se zlo i mržnja, u "Velikom bratu" glupost, besmislenosti i seks, a u "Trenutku istine" "najcrnje perverzije", ocijenile su u svom radu predstavljenom na skupu Sandra Perović i Ana Kavaja.

Svako "ko ima zrno pristojnosti". kako je istaknuto, treba da se distancira od rijaliti šou emisija, u kojima je vrhunski ideal zabave "jedan simbolički logor u kome je svako svakome vuk".

Svađanje, vrijeđanje, psovanje, zloba i mržnja se nagrađuju u rijaliti šou emisijama.

Učesnik skupa Dobrivoje Stanojević je kazao da se ciljevi organizatora šou programa nikad ne poklapaju sa ciljevima učesnika i gledalaca.

"Cilj organizatora je da se smije na račun drugih, a da, pri tome, profitira. Drugi se, nesvjesni toga, sebi podsmijevaju", rekao je Stanojević.

Pratite najnovije vijesti bilo kada, bilo gdje. Pratite nas na Facebooku, Twitteru i Google+. Pratite Nezavisne novine putem Android mobilnih uređaja.

Izneseni komentari su privatna mišljenja autora i ne odražavaju stavove redakcije Nezavisnih novina.

Ostali naslovi

  • Hlače Luka Skajvokera prodate za 36.100 dolara

    Agencije - 22.05.2013 10:21

    LOS ANĐELES - Hlače koje je glumac Mark Hamil nosio u prvom filmu "Ratovi zvijezda" prodate su juče za 36.100 dolara, navodi se na sajtu aukcijske kuće Senders.

  • Depardje u ulozi Čečena

    Agencije - 21.05.2013 18:39

    GROZNI - Francuski glumac Žerar Depardje igraće u drami o Čečenu koji traži osvetu za ubijenog sina.

  • Novi šok u Kanu: Prijetio da će granatom raznijeti studio

    klix.ba - 18.05.2013 12:23

    Nakon krađe nakita namijenjenog zvijezdama na Filmskom festivalu u Kanu, prestižni festival potresao je još jedan skandal koji je uznemirio organizatore i goste.

    Video
  • Predstavnik BiH na Venecijanskom bijenalu prvi put iz Banjaluke

    Nevena Vržina - 18.05.2013 10:11

    Najznačajniji predstavnik savremene umjetnosti i višestruko nagrađivani umjetnik iz RS Mladen Miljanović, zajedno sa kustosima Muzeja savremene umjetnosti RS (MSU RS), već nekoliko dana je u Veneciji, gdje postavljaju izložbu "Vrt uživanja" u okviru bh. paviljona na 55. bijenalu umjetnosti.

  • Kan: Gromoglasan aplauz za Farhadijevu melodramu

    Agencije - 17.05.2013 18:50

    Melodrama "Prošlost" (The Past) čuvenog iranskog reditelja i Oskarovca Ašgara Farhadija izamamila je danas veliki aplauz publike na Filmskom festivalu u Kanu.

  • DiKaprio otvorio festival u Kanu

    Beta - 15.05.2013 21:07

    KAN - Glumac Leonardo DiKaprio otvorio je večeras 66. Međunarodni filmski festival u Kanu.

  • Počelo snimanje prvog igranog filma u produkciji RTRS

    Aida Tipura - 15.05.2013 19:30

    Snimanje kadrova prvog igranog filma u produkciji Radio-televizije Republike Srpske (RTRS) "Uzdah na krovu" započelo je na lokaciji univerzitetskog kampusa u Banjaluci.

  • »Getsbi« nagrađuje Banjalučane

    Savo DRAKULIĆ - 15.05.2013 19:04

    Dugo očekivana 3D ekranizacija bestselera Skota Ficdžeralda "Veliki Getsbi" biće premijerno prikazana sutra u banjalučkom bioskopu "Palas", a tom prilikom biće upriličena i zanimljiva nagradna igra za sve posjetioce

Ostale vijesti iz rubrike »

Newsletter

Registrujte se na besplatni newsletter.

Svako jutro najvažnije vijesti.

Upišite vašu e-mail adresu:

Delivered by FeedBurner

Postanite naš prijatelj

Pratite najnovije vijesti.

Postanite naš prijatelj, pratite nas na Facebook-u!