Bajern teško do pobjede, remi Intera i Šahtjora

U 2. kolu grupe A Lige šampiona Bajern je kao gost savladao moskovsku Lokomotivu sa 1:2, dok su Šahtjor iz Donjecka i Inter remizirali bez golova u susretu grupe B.

Bavarci su do trijumfa došli teže od očekivanog, a početak nije slutio da će imati većih problema. Gorecka je u 13. minutu doveo aktuelnog evropskog prvaka u prednost 0:1, ali je Mirančuk uspio da izjedači u 70. minutu na 1:1.

Ipak, da se ne desi iznenađenje pobrinuo se Kimih sjajnim udarcem i golom u 79. minutu koji je donio trijumf Bajernu rezultatom 1:2.

U duelu Šahtjorara i Intera, milanski tim je bio mnogo bolji rival tokom cijelog meča, ali lopta jednostavno nije htjela u gol.

Barela i Lukaku su u prvom poluvremenu pogodili prečke, a kada je Martinez u nastavku promašio gotovo prazan gol jasno je bilo da ovo nije noć Nerazura.

Inter je do kraja stvorio još nekoliko prilika, ali ostalo je 0:0 i nakon dva kola imaju samo dva osvojena boda.