Čelsi zakoračio u polufinale LŠ, Mbape i PSŽ servirali osvetu Bajernu

Fudbaleri Čelsija stigli su nadomak plasmana u polufinale Lige šampiona, pošto su u prvom meču četvrtfinala savladali Porto rezultatom 2:0 (1:0), dok je PSŽ savladao Bajern u Minhenu sa 3:2,

Prva utakmica igrana je u Sevilji na stadionu "Ramon Sančes Pishuan", te Porto nije imao prednost domaćeg terena, odnosno, engleskom timu se ova dva gola pišu kao golovi u gostima.

Tim Tomasa Tuhela se izdigao poslije bolnog poraza pre tri dana od Vest Bromvič Albiona (2:5) na "Stamford bridžu" i prikazao potpuno drugačije lice.

Istina, nije ni nešto pretjerano briljirao do postignutog prvog gola, zapravo, nije imao šut u okvir gola.

A onda je u 32. minutu Mejson Maunt iskoristio veliku šansu u kojoj se našao posle dodavanja Žoržinja i zatresao mrežu.

Porto je imao prilike preko Pepea u finišu prvog poluvremena i Muse Marege na početku drugog.

Žaliće Portugalci i za odličnim udarcem Luis Diasa u 57. minutu sa ivice kaznenog prostora.

Čelsi neće žaliti za prečkom Kristijana Pulišića iz 84. minuta, jer je samo minut kasnije ipak došao do gola.

Veliku grešku odbrane Porta kaznio je Bendžamin ČIlvel i pet minuta prije kraja doveo Čelsi nadomak polufinala.

Revanš se igra na istom mjestu već za šest dana, 13. aprila.

U drugom večerašnjem meču, aktuelni prvak Evrope je bio bolji rival, imao veći posjed, pet puta više šuteva, ali nije uspeo da izbegne poraz u reprizi finala elitnog takmičenja.

A nije da nije bio blizu. Vratio se sa 0:2, ali je Kilijan Mbape postigao odlučujući gol u finišu.

Izabranici Hansa-Ditera Flika bili su bolji i u prvom poluvremenu, ali su u jednom momentu imali i dva gola zaostatka.

Već u drugom minutu su imali dvije prilike, od toga i jednu prečku, koju je pogodio Čupo Moting.

Samo minut kasnije, Nejmar je lijepo proigrao Mbapea, Zile je kasnio, Nojer očajno reagovao – i "sveci" su poveli.

Primljen pogodak nije uticao na Bavarce, koji su nešto kasnije preko Milera, Gorecke i Pavara prijetili, ali je Navas briljirao.

Kazna za promašaje je stigla u 28. minutu. Delovalo je da je bilo ofsajda, međutim - nije. Nova asistencija Nejmara i rutinska završnica Markinjosa za dupliranje vođstva.

Bajern je u tim trenucima bio u nokdaunu, iz dva šuta je primio dva gola, ali nije odustajao i to mu se isplatilo u 37. minutu. Savršen centaršut Pavara u gol je pretvorio Čupo Moting.

Drugo poluvrijeme je počelo kao i prvo, sa po šansom na obje strane. Ali, Nojer i Navas su bili odlični.

Bajern je jurio, želio izjednačenje, do kojeg je i stigao u 60. minutu. Kimih je centrirao iz slobodnog udarca sa desne strane, a Miler glavom savladao Navasa.

Ipak, nije dugo trajala radost domaćih, pošto je PSŽ poslije nove kontre i bravure Mbapea stigao do prednosti. Mbape je šutirao Boatengu kroz noge, a lopta je završila u bližem uglu golmana Nojera.

Bajern je pokušavao u finišu da izbjegne poraz, ali nije uspio. Priliku za popravni imaće narednog utorka u Parizu, kada je na programu revanš.