Danilović starter protiv Porta

Porto je u utakmici 10. kola portugalskog šampionata pobijedio na domaćem terenu ekipu Nacional rezultatom 2:0.

Pitanje pobjednika riješeno je već u prvom poluvremenu kada su domaći postigli oba gola.

Sergio Oliveira je u 21. minuti iz jedanaesterca doveo Porto u prednost, da bi Marega u 39. minuti postavio konačan ishod meča 2:0.

Reprezentativac Bosne i Hercegovine Vladan Danilović igrao je od prve minute za ekipu Nacionala, a igru je napustio u 54. minuti.

Nekadašnjem fudbaleru banjalučkog Borca je ovo bio ukupno četvrti ligaški nastup u portugalskoj ligi i prvi put u startnoj postavi Nacionala.

Njegov tim je trenutno na 12. mjestu sa do sada osvojenih ukupno deset bodova. Na drugoj strani fudbaleri Porta sada su trećeplasirani sa 22 osvojena boda.