Hrvatska u osmini finala Svjetskog prvenstva, Maroko osvojio grupu

Hrvatska je u posljednjem kolu grupe F na Mundijalu u Kataru odigrala neriješeno protiv Belgije 0:0 i prošla u drugi krug takmičenja sa pet osvojenih bodova kao drugoplasirana ekipa.

U drugom meču ove grupe koji se igrao istovremeno, Maroko je pobijedio Kanadu 2:1 i sa sedam bodova afrički tim osvojio je grupu te prošao u osminu finala Svjetskog prvenstva.

Kofere za Brisel, odnosno Otavu, pakuju Belgijanci koji su osvojili četiri boda i Kanađani koji Mundijal zavšavaju bez osvojenog boda.

Hrvatska je do remija sa Belgijom došla prije svega čvrstom igrom na sredini terena.

Prvo veliko izbuđenje na utakmici bilo je kada je Karasko oborio Kramarića u 15. minutu, a sudija Entoni Tejlor pokazao na bijelu tačku.

Međutim, nakon gledanja VAR-a Tejlor mijenja svoju odluku i dosuđena je nedozvoljena pozicija za Hrvatsku, tako da na kraju penal nije bio dosuđen.

U nastavku prvog poluvremena gledali smo izjednačen odnos snaga na terenu, a golova nije bilo.

Prilično rezervisano igrale su obje ekipe u prvih pola sata. Lopta je uglavnom bili na sredini terena, Belgijanci su imali terensku inicijativu, a Hrvatska se opredijelila za brze kontranapade.

Ipak, nije bilo ozbiljnijih prilika pred golovima Livakovića i Kurtoe, a na odmor se otišlo bez pogodaka.

U drugom poluvremenu vrijedi izdvojiti situaciju iz 50. minuta kada sjajan napad Hrvatske udarcem završava Kovačić, ali Kurtoa je na pravom mjestu i skreće loptu u korner.

S druge strane, deset minuta kasnije, ozbiljno prijete Belgijanci.

Najbolju priliku na meču za Belgiju propušta Romelu Lukaku, koji poslije prilike za Karaska pogađa stativu hrvatskog gola.

U zadnjih nekoliko minuta Belgijanci su promašili nekoliko sjajnih prilika i prokockali šansu da ostanu na Mundijalu.

Hrvatska je odolila napadima i prošla u osminu finala kao drugoplasirana ekipa.

U drugoj utakmici Maroko je protiv Kanade poveo već u 4. minutu.

Strašan kiks napravio je golman Milan Borjan koji je istrčao iz kaznenog prostora da ispuca loptu, a ustvari je dodao loptu u noge Ziješu, koji je uspio da je spakuje u gol Kanade.

Marokanci su na 2:0 povisili u 24. minutu.

En Nesiri je probio po desnoj strani nakon dodavanja Hakimija, šutirao je fantastično u bliži ugao koji je branio Borjan, ali golman Crvene zvezde to nije uspio da zaustavi.

Zanimljivo, i treći gol na utakmici postigao je Maroko, ali u svoju mrežu.

Aguerd u 42. minutu smanjuje autogolom prednost svoje reprezentacije. Nespretno je reagovao i Kanađani su smanjili zaostatak na 2:1.

U drugom dijelu meča nije bilo pogodaka i Maroko senzacionalno osvaja grupu F.