Inter zaustavio seriju Šerifa, Real ubjedljiv u Ukrajini

Fudbaleri Intera savladali su na svom terenu tim Šerifa sa 3:1 (1:0) i ostvarili prvi trijumf u Ligi šampiona. Real je ubjedljivo u Kijevu savladao ekipu Šahtjora 5:0 (1:0).

Poslije dve početne pobjede nad Šahtjorom i Realom, Šerif iz Tiraspolja proglašen je najvećom senzacijom u takmičenju, ali na gostovanju kod Intera doživjeli su prvi poraz u sezoni - 3:1.

Inter je poveo u 34. minutu, kada je Edin Džeko iskoristio asistenciju Vidala i donio prednost domaćinu na "Meaci".

Ipak, gosti su pokazali da nisu bez razloga na prvom mjesti na tabeli, pošto su preko Sebastijana Tila izjednačili u 52. minutu.

Inter je vrlo brzo, šest minuta kasnije, ponovo poveo, ovoga puta Džeko se revanširao Vidalu, a Čileanac zatresao mrežu Šerifa.

Konačan rezultat postavio je Stefan De Fraj u 67. minutu.

U drugoj utakmici Grupe D, Real je ubjedljivo savladao na gostovanju ekipu Šahtjora 4:0.

"Kraljevski" klub do prednosti u Kijevu došao je u finišu prvog poluvremena, kada je Krivcov postigao autogol.

U nastavku su stvari u svoje ruke preuzeli Brazilci - Vinisijus je postigao dva brza gola u 51. i 56. minutu, da bi u 65. asistirao Rodrigu.

Šerif je i dalje prvi na tabeli sa šest osvojenih bodova, koliko ima i Real, Inter je treći sa 4, dok je Šahtjor posljednji s jednim bodom.

U narednom kolu, Inter gostuje kod Šerifa u Moldaviji, dok Real na svom terenu dočekuje ekipu Šahtjora.