Kairat savlado Široki na Pecari

Fudbaleri Širokog Brijega večeras su na svom stadionu "Pecara" poraženi u prvoj utakmici prvog kola kvalifikacija za Ligu Evrope od ekipe Kairat Almati.

Izabranici trenera Goce Sedloskog u sjajnoj atmosferi pred domaćom publikom nisu uspjeli prirediti iznenađenje protiv favoriziranih gosiju iz Kazahstana.

Gosti su poveli u 29. minuti kada je Habib Eseola pobjegao odbrani i pogodio za vodstvo 1:0.

Pet minuta kasnije Širokobriježni su stvari vratili na početak zahvaljujući majstoriji Ivana Enina koji je eurogolom izjednačio na 1:1.

Kairat je u 58. minuti stigao do nove prednosti. Širokobriježani nisu uspjeli raščistiti svoj peterac nakon jednog ubacivanja, pa je Eseola iz drugog pokušaja po drugi put na utakmici uspio poslati loptu u mrežu za 2:1.

Bh. predstavnici imali su do kraja meča nekoliko odličnih prilika, ali se rezultat nije mijenjao.

Revanš utakmica između Kairat Almati i Širokog Brijega igraće se narednog četvrtka.